निखिलले सात तलाबाट हाम फालेको त्यो क्षण…

बुलेटिन संवाददाता
१० भाद्र २०७६, मंगलवार १३:५१

१० भदौ, काठमाडौ । सानो उमेरदेखि नै निखिल उप्रेतीलाई चलचित्रको पर्दामा देखिने रहर थियो । चलचित्रलाई विशेष चासो दिने निखिल हलसम्म पुगिरहेका हुन्थे । चलचित्र हेरेदेखि नै ज्याकी चेन र बुरुस्लीका फ्यान थिए, निखिल । उनीहरुको स्टन्ट अनि एक्सन एकदमै रुचाउथे ।

गोजीभरी दुई सेलिब्रिटीका पोस्टरहरु बोकेर हिड्थे । निखिलसँग भएका दुई तस्वीरमा ज्याकीले लौरो घुमाएका थिए । निखिललाई त्यो काम गर्न मन लाग्यो । सोही तस्वीर हेरेर नै उनले लौरो घुमाउन सिके । निखिल सम्झिन्छन्–‘मैले लौरो घुमाउनका लागि एउटा काठ तयार पारेँ । त्यसलाई तासेर सानो बनाएँ । र घुमाउन सिके ।’

निखिललाई धेरै सिक्नु थियो, अनि ज्याकी बुरुस्ली जस्तै बन्नु थियो । उनी मार्शल आर्ट सिक्न थाले । मार्शल आर्ट सिक्दै गर्दा धेरै मिहिनेत गर्थे उनी । उनलाई मार्शल आर्ट मात्र सिकेर चित्त वुझाएनन् । उनले उसु खेल्न सुरु गरे । उसु पनि उनी निकै मिहिनेत गरेर सिक्थे । जिम्न्याष्टिक पनि एकदमै राम्रो गर्थे, निखिल ।

निखिलको यो क्रियाकलाप देखेपछि धेरैले उनलाई हिरो बन्न सुझाउथे । आखिर निखिलको चाहना पनि यही नै थियो । घरमा कुरा गरे, अनि पढ्नका लागि मुम्बई हानिए । मुम्बई पुगेर निखिलले चलचित्र निर्देशन पढ्न थाले । त्यहाँ पुगेर केही चलचित्रमा सहायक निर्देशकको काम गर्ने अवसर पाएको निखिल बताउँछन् । निखिल भन्छन्–‘मैले धेरै चलचित्रमा सहायक निर्देशक बनेर काम गरेको छु ।’

हिन्दी चलचित्रमा नायकको डुप्लिकेट बनेर पनि काम गर्न भ्याएका छन्, निखिलले । ‘नायकको डुप्लिकेट बनेर पनि धेरै चलचित्रमा फाइटका स्टन्टहरु गरियो’, निखिलको भनाई छ । मुम्बईमा रहँदा निखिलको कामलाई निर्माता तथा कलाकार पवन मैनालीले देखेका थिए । निखिलको काम अनि उनको शारीरिक बनावटबाट प्रभावित भए, पवन । त्यसैबेला पवन नयाँ चलचित्र निर्माणको तयारीमा थिए । हिरोको खोजी भइरहेको थियो । पवनले आफूले एक्सन चलचित्र बनाउन लागेको भन्दै निखिललाई अफर गरे ।

निखिलको चाहना पनि सोही नै थियो । यसैले पनि उनले आँखा चिम्लिएर प्रस्ताव स्विकार गरे ।