सबैले बुझ्ने अन्तर्राष्ट्रिय भाषा हो खेलकुद : मणि थापा

बुलेटिन संवाददाता
२५ जेष्ठ २०७६, शनिबार १४:१५

२५ जेठ, बुटवल । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) का स्थाई कमिटी सदस्य मणि थापाले खेलकुद सबैले बुझ्ने अन्तर्राष्ट्रिय भाषा भएको बताएका छन ।

मदन भण्डारी स्पोर्ट्स एकेडेमी बुट्वल उपमहानगर कमिटीको आज सम्पन्न तेस्रो अधिवेशनमा प्रमुख अतिथिको रुपमा उपस्थित भएका थापाले देशको बिकास सङै समाजको सर्वाङिण बिकासको लागि खेलकुद महत्त्वपूर्ण भएकोले देशले खेलकुद बिकासमा ध्यान दिनु पर्ने बताएका हुन ।

नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) प्रदेश कार्यलयमा आयोजित अधिवेशनले समुन्द्र श्रेष्ठको अध्यक्षतामा नया कार्यसमिती चयन गरेको छ । समितिको उपाध्यक्षमा प्रकाश चौधरी, किशोर सुवेदी र सुवास नेपाल, सचिवमा केशव पौडेल, सह सचिवमा वीर बहादुर लामिछाने, कोषाध्यक्षमा मदन जङ पुन, सह कोषाध्यक्षमा युवराज सारु चयन भएका छन भने सदस्यहरुमा सन्तोष घले, सन्तोष भुसाल, डिम्प्पल भण्डारि, प्रवेश आचार्य, त्रिभुवन शर्मा पान्डे, सरोज खनाल, अर्जुन राना, नितिश देवकोटा, टेक बहादुर गुरुङ , रोहित गुरुङ ,सुर्य सुवेदी, लक्ष्मण रावल, पदम गाहा, नवीन आचार्य, यम बहादुर कार्की, राम प्रकाश चौधरी, मनोज पराजुली, कल्पना थापा, सुस्मिता थापा पुन र सविता खनाल सर्वसम्मत चयन भएका छन ।

यस अघि खुल्ला सत्रमा विशिष्ट अतिथी मदन भण्डारि स्पोर्ट्स एकेडेमीका केन्द्रिय सदस्य धुर्व आचार्य, नेपाल कम्युनिस्ट पार्टि (नेकपा) प्रदेश सदस्य बल बहादुर आचार्य, मदन भण्डारि फाउन्डेसन रुपन्देही जिल्ला कमिटी अध्यक्ष तथा प्रदेश न ५ का सभासद मा थान कुमारी थापा, मदन भण्डारी स्पोर्ट्स एकेदेमी प्रदेश सचिव मेघराज भट्टराई , मदन भन्डारी फाउन्डेसन रुपन्देही जिल्ला सदस्य जलिल मिया, एकेडेमी जिल्ला अध्यक्ष कृष्ण देवकोटा, युवा संघ नेपालका जिल्ला सचिव कृष्ण थापा लगाएतले अधिवेशन सफलताको शुभकामना ब्यक्त गरका थिए ।

त्यसै गरि आफ्नो कार्यकालको सम्पुर्ण कार्यक्रमको जानकारी समेटी कमिटिका अध्यक्ष बिकास जङ बस्नेतले अध्यक्षको तर्फबाट ६ पृस्ठ लामो प्रतिवेदेन तथा कोषाध्यक्ष समुन्द्र श्रेष्ठले ५०,०००/- बैंक मा बचत रहेको करिव आठ लाख पचास हजार बराबरको कोषाध्यक्षको प्रतिवेद्न प्रस्तुत गरेका थिए । कार्यक्रमको खुल्ला सत्रमा विभिन्न कार्यक्रम को सफल सम्योजन गर्ने १६ जना कार्यक्रम सम्योजकहरुलाई सम्मान पत्र सहित सम्मान समेत गरिएको थियो । साथै उपमहानगर कमिटिको भेला आयोजक कमिटिका सस्थापक अध्यक्ष केशेव रोका लाई समेत सम्मान गरिएको थियो । खुल्ला सत्रको अध्यक्षता अध्यक्ष बिकास जङ बस्नेत र सन्चालन सचिव ई. नवसुजित भण्डारीले गरेका थिए ।
त्यसै गरि बन्द सत्रको सम्योजन निर्वाचन मण्डल सम्योजक एकेडेमी प्रदेश सचिव शंकर पाण्डेले गरेका थिए भने सन्चालन निर्वाचन मण्डल सदस्य बिकास जङ बस्नेतले गरेका थिए ।