नेपाल र कतारबीच समझदारीपत्रमा हस्ताक्षर

बुलेटिन संवाददाता
१३ कार्तिक २०७५, मंगलवार १२:३०

१३ कार्तिक ,कतार । नेपाल र कतार बीच सहमति र समझदारी सम्बन्धी छुट्टाछुट्टै दुई पत्रमा हस्ताक्षर भएको छ । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीको कतार भ्रमणको दोस्रो दिन उक्त पत्रहरूमा हस्ताक्षर भएको हो ।

नेपाल र कतारबीच कूटनीतिक, सरकारी र विशेष राहादानी बाहकलाई प्रवेश आज्ञा विना आवाज जावतको सहजीकरण गर्ने विषयमा सहमति भएको छ। सो सहमति पत्रमा नेपालका तर्फबाट परराष्ट्रमन्त्री प्रदीपकुमार ज्ञवाली र कतारका तर्फबाट उपप्रधान तथा विदेश मन्त्री शेख मोहम्मद अब्दुल रहमान अल थानीले हस्ताक्षर गरेका छन् ।

त्यसै गरी कृषि तथा खाद्य सुरक्षामा दुई देश बीच सहयोग आदान प्रदान सम्बन्धी अर्को समझदारी पत्रमा हस्ताक्षर भएको छ । सो समझदारीपत्रमा नेपालका तर्फबाट परराष्ट्रमन्त्री ज्ञवाली र कतारका तर्फबाट वातावरण तथा नगरपालिका सम्बन्धी मन्त्री मोहम्मद बिल अब्दुल्ला अलले हस्ताक्षर गरेका छन ।
परराष्ट्रमन्त्री ज्ञवालीले उक्त सहमतिबाट दुई देशबीचको सम्बन्ध, सहयोग र सहकार्य अझ फराकिलो हुने विश्वाश व्यक्त गरेका छन् ।